fbpx

PILATES


Po 10 sesjach poczujesz różnicę, po 20 zauważysz różnicę, 
po 30 zauważą  ją wszyscy, bo będziesz mieć całkiem nowe ciało.  

Joseph H. Pilates

Odruchowo krzywisz kręgosłup by utrzymać równowagę na obcasach? Nieustannie się garbisz, bo tak zostało zaprojektowane twoje miejsce pracy?  Jesteś po porodzie? Karmisz dziecko w niewygodnej pozycji? 

Niezależnie od przyczyny Pilates może dodać ci młodzieńczej energii, stawiając cię do pionu. Z czasem kolagen tworzy w tkance mięśniowej struktury, które powodują utratę elastyczności, zmniejszając zakres ruchu i przyspieszają proces starzenia.Tę tendencję można jednak odwrócić, a Pilates w tym pomaga. Większość ćwiczących odczuwa poprawę już po kilku miesiącach regularnych sesji.

Pilates to system ćwiczeń fizycznych, który można zaliczyć do kategorii „medical fitness”. Łączy on w sobie elementy fitnessu i rehabilitacji. Regularne ćwiczenie tą metodą kształtuje prawidłowe wzorce ruchowe, wzmacnia i rzeźbi ciało. W efektywny sposób przygotowuje do uprawiania różnych form sportu. Niweluje dolegliwości bólowe i utrwala efekty pracy fizjoterapeutów.  

Pilates ma za zadanie korygować sylwetkę i niwelować szkodliwe dla niej nawyki. Filozofia Pilatesu zakłada przywrócenie równowagi ciała poprzez wyćwiczenie mniejszych mięśni, które zazwyczaj są wyręczane przez te większe. Cel nadrzędny w koncepcji pilates stanowi wyrównanie dysbalansu mięśniowego, spowodowanego w szczególności osłabieniem aktywności mięśni głębokich ciała oraz przywrócenie elastyczności mięśni powierzchownych.


Kiedy wszystkie twoje mięśnie będą prawidłowo rozwinięte, będziesz mógł wykonywać swoją pracę przy minimalnym wysiłku i maksymalnej przyjemności.

Joseph H. Pilates

Metoda pilates daje wewnętrzny spokój, relaksuje i dodaje energii. Osoby ćwiczące pilates często odnoszą wrażenie, że urosły. W dużym stopniu ma na to wpływ zmiana postawy ciała. Jesteś wyższy, bo wreszcie się wyprostowałeś.

Pilates to trening ciała i umysłu, rozwijający siłę i elastyczność wszystkich mięśni . Ćwiczy koncentrację i uważność, uczy korzystania z powerhouse, czyli siły korpusu, a także poprawia kontrolę  i wpływa stabilizująco na stawy oraz rozwija świadomość ciała.

METODA STOTT PILATES 

Metoda STOTT PILATES jest bardzo łagodna i odpowiednia prawie dla wszystkich. Pozwala utrzymać ciało w dobrej formie i ćwiczyć przez całe życie. Łączy ćwiczenia rozciągające, oddechowe i łagodną formę gimnastyki. Jest to współczesne podejście do oryginalnej metody pilates oparte na najnowszych zasadach  nauki ćwiczeń i rehabilitacji kręgosłupa poprzez 5 podstawowych zasad kontroli ciała w trakcie ćwiczeń, a następnie jako nawyk w życiu codziennym:

 • oddychanie 
 • ustawienie miednicy
 • ustawienie klatki piersiowej
 • ruchomość i stabilizacja obręczy barkowej (łopatek)
 • ustawienie głowy i kręgosłupa szyjnego

Trening STOTT PILATES zawsze rozpoczyna się rozgrzewką, aby przygotować narząd ruchu do pracy i rozluźnić napięcie mięśniowe w szczególności w szyi i odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Podstawowe korzyści z uprawiania techniki STOTT PILATES :

 • dłuższe, smuklejsze mięśnie (zwiększenie siły mięśniowej bez nadmiernego wzrostu masy, co pomaga wysmuklić sylwetkę)
 • wzmocnienie  gorsetu mięśniowego tzn.centrum oraz nauka samo-korekty postawy 
 • zapobieganie kontuzjom
 • zmniejszenie stresu i bólu pleców
 • lepsza postura
 • polepszenie balansu i koordynacji
 • efektywna rehabilitacja
 • podwyższona samoświadomość swojego ciała
 • zwiększenie pewności siebie 
 • poprawa rezultatów sportowych


Masz tyle lat na ile wygląda twój kręgosłup

Joseph H.Pilates

Ile ćwiczyć?

Pilates jest łagodną metodą, którą można ćwiczyć bez ograniczeń. Zaleca się, aby wykonywać tygodniowo 2-3 sesje ćwiczeń, na macie lub sprzęcie, w zależności od wieku i celu, który pragnie się osiągnąć. Uważam, że konsekwencja i poświęcenie są ważniejsze od ilości sesji. Jednak aby ćwiczenia były skuteczne, należy je wykonywać regularnie, przynajmniej raz w tygodniu, przez cały rok.  W pilates nie liczy się ilość, tylko jakość! Odnosi się to również do ilości i szybkości powtórzeń danego ćwiczenia – tutaj mniej znaczy więcej”.

Zadzwoń 690 960 334. Ogród Pilates
Facebook. Ogród Pilates